Get Adobe Flash player
 

Ünver: “ Miraç Kandilinin Milletçe Daha Da Güçlenmemize Vesile Olmasını Temenni Ediyorum”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Âlemlerin Rabbi Cenab-ı Allah’ın Hazreti Peygambere, feyz ve bereketlerle dolu şekilde yaptırılan mukaddes yolculuğun bir adı olarak da bilinen Miraç’ın, ülke insanlarının birlik ve beraberliğini daha da güçlü kılmasına vesile olması temennisinde bulundu.
 Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver 23 Nisan 2017 Pazar günü, 24 Nisan 2017 Pazartesi gününe bağlayan gece idrak edilecek Miraç kandili münasebetiyle bir tebrik mesajı yayımladı.
Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’in tüm insanlığı İslâm’a davet döneminin en zor günlerinde,  bir gece Mescid-i Aksâ’ya, oradan da semaya yaptığı ve pek çok ilahi hikmet, sır ve bereketi içinde barındıran kutlu yolculuğun adı olarak da isimlendirilen Miraç ile Peygamber Efendimiz (S.A.V.) için zaman ve mekanın da sahibi Yüce Rabbimizin sonsuz kudretini müşahede etme ve onun desteğine mazhar olarak Risalet görevinde manevi güç kazanma vesilesi, Müslümanlar için ise Allah’a ve Hz. Peygamber’e bağlılığı pekiştiren bir imtihan olduğuna dikkat çekti.
 
Ünver mesajında daha sonra şunları kaydetti:  “İnsanlarımızı birbirine yakınlaştırıp kaynaştıran, saygı, sevgi ve muhabbet halkasını daha da sağlamlaştıran böyle mukaddes günler, inanıyorum başta inananlar olmak üzere tüm dünya insanlarının barış, dostluk ve sevgi ilişkilerinin de artmasına vesile olur. Her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz birliğimizin, dirliğimizin ve güçlü sevgi bağlarımızın daha da üstün düzeyde gelişmesine de böylesine anlamlı olan Miraç Gecesi vesile olur. Bu vesile ile tüm halkımızın ve tüm dünya inananlarının mübarek Miraç kandillerini tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan temenni eder, değerli halkımıza saygılarımı sunarım.”