Get Adobe Flash player
 

Halk Oyunları Ve Türk Halk Müziği Topluluğu Koro Eğitimi Başlıyor

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde,  2017-2018 eğitim ve öğretim dönemine ait Halk Oyunları Eğitimi ile Türk Halk Müziği Koro eğitimlerine bu ay içerisinde başlanıyor.
Nevşehir’de müzik kültürünün yaygınlaşması ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen her yaş grubundaki vatandaşların becerilerinin de değerlendirilmesi çerçevesinde, Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü her dönem olduğu gibi 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminde de bir dizi eğitim çalışmaları yürütüyor.
Toplumdaki müzik kültürünün daha etkin hale getirilmesi ve çocukların yanı sıra gençlere Türkiye’nin çeşitli yörelerine ait halk oyunlarının öğretilmesi amacıyla Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Halk Oyunları eğitim kursları düzenleniyor.
Hafta içi düzenlenen Halk Oyunları eğitimlerinin yanı sıra, Nevşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu’nda yer almak isteyen her yaş grubundan kişilerin katılabileceği Türk Halk Müziği Koro eğitimi için başvuru işlemleri Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce yürütülüyor.
Halk Oyunları Eğitimi ile Türk Halk Müziği Koro eğitimleri, Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.